понеділок – четвер 07:30 — 16:00
п'ятниця 07:30 — 15:00
обідня перерва 11:30 — 11:48
субота - неділя – ВИХІДНИЙ
Серед показників ефективності будь-якого водопостачального підприємства важливе місце посідають втрати води в споживчих мережах, які можуть бути не лише наслідком поганого технічного стану споживчих мереж, але й показником розкрадання води.
Конструкція побутових приладів обліку води така, що підведене зовнішнє магнітне поле здатне зупиняти лічильники, або спотворювати їхні показники. Для захисту приладів обліку від подібних дій використовують індикатор магнітного впливу, який являє собою індикаторний елемент, закріплений в пластиковій капсулі та установлений на пломбі-етикетці чи на пластиковій основі.
Кожен індикатор магнітного впливу має свій індивідуальний порядковий номер і сертифікується в установленому порядку. Факт встановлення пломб-індикаторів зазначають в акті про пломбування або в іншому документі, що підтверджує факт встановлення таких індикаторів на лічильник води, який складається в двох примірниках: один для КП «Вододар», другий - для споживача.
Згідно технічної характеристики індикатора поріг спрацювання магнітного індикатору для постійних магнітних полів — 100 мТл. Індикатор стабільно працює при температурі повітря від -40ºС до + 120ºС, стійкий до сонячного випромінювання, відносної вологості повітря до 100% (при температурах до + 60ºС), термоокислювального старіння, мінеральному маслу. Ознаки спрацювання — зміщення магнітних елементів індикатора і проявляється колірна індикація — яскраві жовті «точки».
Гарантійний термін експлуатації індикаторів 6 років з дати виготовлення, яка зазначена у паспорті на індикатор впливу постійного магнітного поля.
Таку пломбу-індикатор неможливо тимчасово видалити з корпусу лічильника, оскільки при знятті руйнується липка поверхня і з’являється надпис «Open void» («відкрито»).
Дані факти свідчать про спробу споживача порушити нормальний режим роботи приладу обліку за допомогою магніту. У цьому випадку споживач несе відповідальність згідно з діючими нормативними документами.
Пломби-індикатори встановлюються за рахунок КП «Вододар», технічний нагляд здійснюється працівниками підприємства. Роботи зі встановлення індикаторів магнітного поля підприємство розпочало з лютого 2019.
Шановні споживачі, не намагайтеся обманювати ні себе, ні підприємство, яке надає Вам послуги. Якщо ж хочете зекономити - використовуйте ресурси відповідно до потреб. І пам'ятайте, що незаконні свідомі дії, спрямовані на маніпуляції з намаганням зменшити вартість наданих послуг, можуть зіграти з вами злий жарт.
Установка лічильника
Власне установка лічильника не складна і робиться відповідно до схеми на малюнку. Ніяких водорозбірних пристроїв до кульового запірного крана бути не повинно.
• Запірний кульовий кран - перекриває подачу води в приміщення. На пластиковому звареному водопроводі може бути віднесений на деяку відстань (проти потоку води).
• Сітчастий фільтр збирає дрібну суспензію, щоб не допустити засмічення лічильника. У міських водопроводах її, як правило, не буває, але за ТУ (технічними умовами) фільтр все одно потрібен.
• Зворотний клапан - не допускає "відмотування" лічильником. Це можливо, якщо води у водопроводі не стало і крани відкриті, за рахунок засмоктування повітря. Зворотний клапан також обов'язковий за ТУ.
Маленький нюанс:
при монтажі поверніть зливний патрубок фільтра (який стирчить вбік під кутом) вниз, якщо вузол лічильника розташований горизонтально, або убік від лічильника при вертикальному монтажі вузла. Тоді, якщо раптом знадобиться розібрати і прочистити фільтр, відстій НЕ заллє лічильник.