Плата за абонентське обслуговування

З   1 лютого 2022 року запроваджена плата за абонентське обслуговування для бюджетних установ та інших споживачів, – КП “Вододар”

 

  Адміністрація КП “Вододар ”  інформує, що цього року усі підприємства, які надають послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення запровадили абонентську плату. Цей платіж формується відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність», ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та  водопостачання» та Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, Типовими договорами про надання послуг, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №690 від 05.07.2019, Постанови Кабінету Міністрів від 21.08.2019 №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами  про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговування внутрішньо будинкових систем про надання комунальних послуг».

Для споживачів КП «Вододар» - бюджетних установ та  інших споживачів  з 1 лютого 2022 року запроваджена плата за абонентське обслуговування, розмір якої по договору/особовому рахунку на місяць становитиме:

   - для будинків, у яких встановлений вузол комерційного обліку 43,38 грн з ПДВ (в т.ч. з централізованого водопостачання 32,42 грн з ПДВ, з централізованого водовідведення 10,96 грн з ПДВ).

    - для будинків, у яких відсутній вузол комерційного обліку 21,92 грн з ПДВ (в т.ч. з централізованого водопостачання 10,96 грн з ПДВ, з централізованого водовідведення 10,96 грн з ПДВ).

Адміністрація підприємства звертає увагу, щодо тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, в які не включаються витрати, які враховано до складу плати за абонентське обслуговування, згідно із Законом України “Про житлово-комунальні послуги”, а також витрати, пов’язані із встановленням, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води.

Плата за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом підприємства (наказ КП " Вододар" від 26 січня 2022 року № 09 ) та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на одного абонента/місяць і оформляється як окремий платіж.

У разі зміни на законодавчому рівні розміру прожиткового мінімуму у період дії договору розмір плати за абонентське обслуговування підлягає коригуванню, нові розміри плати застосовуються з моменту їх введення в дію без внесення додаткових змін до договору та укладання додаткової угоди.

 

Чи потрібно оплачувати за абонентське обслуговування, якщо ви не споживаєте послугу, але під’єднані до мереж водопостачання та водовідведення?

 

Так, адже перелік послуг, які входять до абонентської плати, не залежать від споживання послуг. Працівники відділу збуту зобов’язані щомісяця забезпечити споживачу друк та доставку квитанцій, абонентський супровід, звірку даних, виготовлення довідок, за потреби інформування управління соціального забезпечення.

 

Чи є витрати на абонентське обслуговування додатковим платежем для споживачів?

 

Ні. Раніше ці витрати включалися в тарифи на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Тепер законодавець вивів їх в окремий платіж.

 

Зокрема, абонентська плата включає такі витрати:
• на укладення договору про надання комунальної послуги
• здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами
• нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги
• обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку води (у разі їх наявності у будівлі споживача)
• виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами.

 

                                                                          КП "Вододар"